Kitapsever İşadamından Öğrencilere Kitap Çeki!

İsminin açıklanmasını istemeyen “kitapsever” işadamı İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencilerine “1. İskenderun Kitap Fuarı’nda” kullanılmak üzere hediye çeki dağıttı.

1.nci İskenderun Kitap Fuarı’nda gençleri kitapla buluşturmak için harekete geçen ve isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever ve kitapsever bir işadamı, örnek alınacak bir projeyi hayata geçirerek; İskenderun Teknik Üniversitesi’nde okuyan 100 öğrenciye İskenderun’da ilk kez İSTE Kampüsü’nde düzenlenen 1.nci İSKENDERUN KİTAP FUARI’nda kullanılmak üzere, 10 TL’lik hediye “Kitap Çeki” dağıttı. Öğrenciler bu çekleri fuara katılan yayınevlerinin satışa sunduğu kitaplar için kullanabiliyor.

Hediye kitap çeklerini alan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri, Kampüs içerisindeki Fuar’da çekleri ile kitap alırken, bu tür uygulamaların özellikle ilk ve orta dereceli öğrencileri de kapsayacak şekilde devam etmesinin ve yaygınlaşmasının, kitap okuma alışkanlığının artırılmasında teşvik edici bir unsur olduğunu ve bu tür fuarların sürdürülebilirliği için de çok önemli olduğunu ifade ettiler.