İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Eğitim Bursu


İMEAK, Deniz Ticaret Odası - İskenderun Şubesi Tarafından sağlanacak olan eğitim bursu kapsamında aşağıdaki hususlar dikkate alınır:

1. İskenderun Teknik Üniversitesi, Deniz Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Su ürünleri Mühendisliği Programına, 2017-2018 Eğitim–öğretim döneminde kayıt yaptıran ve Komisyon tarafından belirlenen 4 öğrenciye verilecektir. Her yıl 9 ay olmak üzere, 4 yıl süreyle ayda 600 TL burs verilmesi planlanmaktadır.

2. Burs verilecek öğrenciler, yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra ve öğrenci kayıt işlemini tamamladıktan sonra İskenderun Teknik Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından alınacak ÖSYM resmi verilerine göre belirlenecektir.

3. Daha önce herhangi bir üniversiteden lisans derecesi ile mezun olan öğrenciler (Açıköğretim Fakülteleri ve Üniversitelerin ön lisans diploması veren bölüm mezunları hariç) burstan faydalanamazlar.

4. Herhangi bir sigortalı işte çalışanlar, İMEAK, Deniz Ticaret Odası - İskenderun Şubesi tarafından sağlanan bu burstan yararlanamazlar.

5. Burslu öğrencinin 1. Dönem sonunda, dönem not ortalaması 4 üzerinden 2,25 ve üzerinde olmalıdır. Dönem not ortalaması 4 üzerinden 2,25 altında olan öğrencinin bursu ikinci dönem için kesilir.

6. Burs verilecek öğrenciler ile ikili sözleşme yapılarak öğrenci velisine ve İMEAK, Deniz Ticaret Odası - İskenderun Şubesi’ne bilgi verilecektir.

7. İskenderun Teknik Üniversitesi’nin farklı kurumlarla yapmış olduğu protokoller kapsamında verilen burslar için geçerli olmak üzere aynı bölüm öğrencilerine farklı kuruluşlar tarafından burs verildiği takdirde hangi bursların hangi öğrencilere verileceğine Komisyon karar verecektir. Her öğrenci bu burslardan yalnızca birinden yararlanabilecektir.