YÖK Üyeleri İSTE’yi Ziyaret Etti

Üniversitelerin gelişim durumunun gözlemlenmesi ve mevcut durumunun yerinde tespiti için başta öğretim elemanları ve öğrencilerle olmak üzere ilgili bütün paydaşlarla istişare etmek isteyen YÖK’ün yeni başlattığı bu uygulamanın ilk duraklarından biri de İSTE oldu. Bu kapsamda; şu anda ÖSYM Başkanlığı görevini de sürdüren YÖK Üyesi Prof. Dr. Ömer Demir ile yine YÖK Üyesi Prof. Dr. Murat Tuncer İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) ziyaret ettiler. İSTE’nin master planı ile TEKNOVERSİTE vizyonu tanıtımının da yapıldığı ziyarette; İSTE hakkında detaylı bilgi alan YÖK Üyeleri Prof. Dr. Ömer Demir ve Prof. Dr. Murat Tuncer; üst yönetim, senato üyeleri, öğretim elemanları ve öğrencilerle de bir araya geldi.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ile birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Aktaş, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Doç. Dr. Yasemin Bircan Yıldırım, Doç. Dr. Yasin Erdoğan ve Doç. Dr. Yakup Kutlu ile Genel Sekreter Yılmaz Çiğdem’in eşlik ettiği YÖK Üyeleri, ilk olarak İSTE Master Planı Maketi’ni yerinde inceledi. Daha sonra, Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi ile Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi’ni ziyaret eden YÖK Üyeleri İSTE’nin kampüs, laboratuvar, kütüphane ve yemekhane vb. gibi konulardaki kapasitesini yerinde görme fırsat buldu. Ziyaret kapsamında; İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli tarafından İSTE’nin mevcut durumu ile yapılan eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri ile ilgili güncel bilgiler sunuldu. Senato üyeleri, öğretim elemanları ve öğrenciler ile de bir araya gelen Prof. Dr. Ömer Demir ve Prof. Dr. Murat Tuncer, yaptıkları toplantılarda Üniversitenin gelişmesine katkı sağlayacak konular üzerinde ayrıntılı görüşmeler gerçekleştirdi.

Ziyaretin sonunda; İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, YÖK üyelerine hediye takdim etti. Rektör Prof. Dr. Dereli, LYS sınavlarının bundan böyle İskenderun’da da yapılacak olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir’e ayrıca teşekkür etti.