Elektronik Kaynaklara Erişim Toplantısı İSTE'de Yapıldı 

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), akademisyenlerin bilimsel yayınlara rahat ve kolay erişebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda; akademisyenlere yönelik olarak İSTE Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından  düzenlenen “Elektronik Kaynaklar Bilgilendirme Toplantısı” Rektörlük Merkez Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Online Bilgi Hizmetleri A.Ş. Satış Müdürü Erman Karabulut’un konuşmacı olarak katıldığı toplantıda InCites analiz dosyaları ve İSTE’de bulunan bölümlere yönelik e-kitap ve veritabanı ile ilgili bilgiler verilerek tedarikçiler tarafından sunulan olanaklardan bahsedildi.

Mühendislik, Tıp, Sosyal Bilimler, Sivil Havacılık gibi birçok akademik alandan elektronik bilgi kaynağı sağladıklarını ifade eden Erman Karabulut, “İlgili yayınevlerinden sağlanan kaynak ve dokümanları akademisyenlerimizle paylaşıyoruz. Dünya’daki önemli yayınevlerinin Türkiye ve KKTC temsilciliklerini yürütmekteyiz. Thomson Reuters (Clarivate Analytics), IEEE, IHS, ASTM, BMJ vb. bunlardan bazılardır. Bu yayınevlerine ait veritabanı ve e-kitapların Türkiye’deki üniversitelere sağlanmasından ve eğitimlerinden sorumluyuz” şeklinde konuştu. 

Programda; IEEE, IHS, ASTM,  BMJ gibi web tabanlı akademik platformların detaylı tanıtımları da yapıldı.