Gazi Ortaokulu Öğrencileri Yeşil Gelecek İSTE'de Fidan Dikti

İskenderun Gazi Ortaokulu öğrencileri, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Merkez Kampüste yeşil bir gelecek için fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi.

İskenderun Gazi Ortaokulu 5/D Yabancı Dil Sınıfı öğrencileri “Toplum Hizmeti” kapsamında, İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde, master planına uygun şekilde devam eden ağaçlandırma çalışmalarına fidan dikerek destek verdi.

İSTE Merkez Kampüs’te gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine İSTE Genel Sekreteri Yılmaz Çiğdem, Daire Başkanları, Gazi Ortaokulu Müdürü Zeyid Doğan, Müdür Yardımcısı Mehmet Esmer, Sınıf Öğretmeni Özlem Lüleci, İngilizce Öğretmeni Selda Deveci ile öğrenciler katıldı.

Gazi Ortaokulu Müdürü Zeyid Doğan yaptığı açıklamada İskenderun Teknik Üniversitesi’nin kampüs master planı doğrultusundaki ağaçlandırma faaliyetlerine destek verdiklerini belirterek, kendilerine bu imkânı sağlayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’ye, fidan dikim etkinliğine katılan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Fidan dikme etkinliğine katılan öğrencilerin sevinçli ve heyecanlı oldukları gözlenirken, kendi ağaçlarını diken öğrenciler; “herkesin bu mutluluğu yaşamasını istiyoruz” diyerek, diğer okul öğrencilerine de fidan dikmeleri için çağrıda bulundular.