Genel Öğrenci Akademik Kampüs

2016-2017 ÖSYS Ek Yerleştirme İle Üniversiteye Yerleşen Öğrencilerin Kayıt İşlemleri

Sevgili öğrencilerimiz,

Her yıl katlanarak artan binlerce öğrenci arasından seçilerek üniversitemize yerleştirilmiş bulunmaktasınız. Sizleri içtenlikle kutlar, göstermiş olduğunuz başarının devamını dileriz. Kayıt işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

Yeni kazanan öğrencilerimizin kayıtları aşağıda yer alan ilgili adreslerde şahsen başvuru ile yapılacaktır.

 

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2016 ÖSYS EK YERLEŞTİRME KAYIT YERLERİ
İNŞAAT FAKÜLTESİ İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Merkez Kampüs Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
MAKİNA FAKÜLTESİ
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ
SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU
İSKENDERUN MESLEK YÜKSEKOKULU Sarımazı Yolu Üzeri (5.Km), Belen, Hatay
DÖRYOL MESLEK YÜKSEKOKULU Erzin Yolu Üzeri Kuzuculu, Dörtyol, Hatay
ERZİN TB MESLEK YÜKSEKOKULU Şükrü Paşa Caddesi No : 26 Belediye Karşısı, Erzin, Hatay

 

Öğrenci numaranızı ve ödemeniz gereken öğrenim ücreti miktarını öğrenmek için tıklayınız.

Yeni kazanan öğrencilerimizin ise 06-09 Eylül 2016 tarihleri arasında İSTE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ve ilgili okullara lise diploması veya geçici mezuniyet belgelerinin aslını ve fotokopisini, kimlik fotokopisini ve 3 adet vesikalık fotoğrafı ile şahsen başvurmaları halinde kayıtları yapılacaktır.

Üniversitemizde 2016 – 2017 eğitim – öğretim yılı  19 Eylül 2016 tarihinde başlayacaktır. Yeni kayıt yaptıran öğrencilerders kaydı yaptırmayacak olup, yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin güz dönemi ders kayıtları, İSTE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Kayıt tarihi itibariyle ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan ve ancak tek ders veya ek sınavlar sonucunda mezun olacak olan öğrenciler de 06-09Eylül 2016 tarihleri arasında, şahsen İSTE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na ve ilgili okullara başvuruda bulunarak geçici kayıtlarını yaptırabileceklerdir. Geçici kayıt yaptıran öğrenciler mezun olduklarını belirten resmi yazı veya diplomaları ile birlikte 30 Aralık 2016 tarihine kadar İSTE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na ve ilgili okullara müracaat etmeleri halinde, asıl kayıtları yapılacaktır. 30 Aralık 2016 tarihine kadar mezun olduklarına dair resmi yazı veya diplomalarını ibraz etmeyen öğrencilerin geçici kayıtları silinerek asıl kayıt hakları iptal edilecektir.

Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir.

 İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenim ücretlerini 05-09 Eylül 2016 tarihileri arasında Halk Bankası şubelerinden şahsen veya online, 10-16 Eylül tarihleri arasında ise sadece online olarak yatırabileceklerdir.

 İkinci öğretim programlarına yerleşen şehit veya gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları), durumlarını gösteren belge ile şahsen, İSTE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurmaları halinde, öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.

Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık raporunu şahsen, İSTE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurmaları halinde, engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık Yönetimi Bölümünü kazanan öğrenciler:

Bu programda uygulamaya yönelik bazı dersler ve stajlar özel ve resmi havacılık kuruluşlarının tesislerinde yapıldığından bu programı kazanan öğrencilere güvenlik soruşturması yaptırılacaktır. Güvenlik soruşturması olumsuz olan veya bu kuruluşların düzen ve disiplinine uymayan öğrenciler bu programa devam edemezler.

HAVACILIK YÖNETİMİ mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak (ÖSYS Kılavuzu, 41. Madde).

2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporu almak (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vs)(ÖSYS Kılavuzu, 49. Madde).

Denizcilik Meslek Yüksekokulunu kazanan öğrenciler:

Kayıt için öğrencilerin, bünyesinde Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Anabilim Dalı bulunan tam teşekkülü üniversite veya devlet hastanesinden dalış yapabileceğine ilşkin heyet raporu alması gerekmektedir. Öğrenciler kendi kişisel dalış malzemelerini (Maske,palet,şnorkel,hava tüpü, dalışelbisesi, yüzerlik ceketi-BC, regülatör, patik, ağırlık kemeri) eğitim-öğretimin birinci ayında tamamlamakla yükümlüdür. Öğrenciler dalış merkezlerine yapacakları gezilerdeki konaklama ve tekne masraflarına katkıda bulunurlar. Öğrencilerin belirli kara ve su hareketlerini; “şınav,mekik, palet vurma, yerde makas, barfiks, serbest yüzme(maksimum 12 dakikada 300 metre), ellerini kullanmadan suüzerinde kalabilme, 5 metreye apiko dalıp maske çıkarmayı” zorlanmadan yapabilmeleri gerekmektedir.(ÖSYS klavuzu 297.Madde)